• ایران، مشهد
  • 09157091050

هزینه پشتیبانی سایت به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه پشتیبانی سایت به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه پشتیبانی سایت به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه پشتیبانی سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهمترین آن‌ها خواسته‌ی مشتری است. برخی از کاربران وب‌سایت‌ها مایلند سایت خود را با کمترین قیمت به پشتیبان‌های سایت بسپارند، که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت. اما در ابتدا باید به این موضوع بپردازیم که برای پشتیبانی وب سایت چه مواردی واقعاً ضروری است؟ دانستن این موضوع باعث می‌شود تا از پرداخت هزینه‌های گزاف در مورد پشتیبانی وب سایت در امان باشید.

در اینجا ما به توضیح مواردی می‌پردازیم که جزِء خدمات اصلی پشتیبانی سایت است و جزئی از اساسی‌ترین کارهایی است که یک پشتیبان سایت باید انجام دهد.

بروز رسانی قالب سایت

قالب‌های سایت هم مانند تمام نرم‌افزارها و سیستم عامل‌ها به بروز رسانی نیاز دارند چراکه شرکت‌های سازنده آن‌ها برای از بین بردن باگ‌های قالب و بهبود عملکرد و سرعت آن و همچنین ویژگی‌های جدیدی که به قالب‌ها اضافه می‌شوند آن‌ها را ناگزیر به بروز رسانی می‌کنند و یک پشتیبان سایت باید این کار را انجام دهد تا سایت از سرعت، عملکرد و امنیت بیشتری برخوردار باشد.

مانیتورینگ امنیت سایت

مانیتورینگ امنیت سایت نیز موضوع مهمی است که باید آن را به دست متخصصین حوزه وب سپرد چراکه با پیشرفت تکنولوژی راه‌های نفوذ به سایت‌ها و استخراج اطلاعات مهم از سایت‌ها دست خوش این پیشرفت قرار میگیرند،در این میان تنها کسب و کارهایی می‌توانند از حملات جان سالم به در ببرند که دانش و اطلاعات خود را بروز نگهدارند.

بازیابی فایل پشتیبان (بک آپ)

تهیه نسخه پشتیبان به منظور خطاهای احتمالی که با آن‌ها در حین کار مواجه می‌شویم از جمله موارد مهمی است که پشتیبان سایت باید انجام دهد و جزء وظایف اصلی پشتیبان محسوب می‌شود.

هزینه‌ی پشتیبانی وب سایت

هزینه نگهداری سایت براساس مشخصه‌های زیادی تعیین می‌شود و بسته به خدماتی دارد که متخصصان مختلف به شما ارائه می‌دهند.

همچنین عوامل دیگری که در تعیین هزینه نگهداری سایت شما تاثیرگذار است عبارتند از: نوع طراحی و سیستم مدیریت محتوای سایت، وضعیت سئو و رتبه سایت شما.

هزینه پشتیبانی از سایت به دو صورت ماهیانه و سالیانه قابل محاسبه خواهد بود که طی توافق با صاحبان وبسایت تنظیم می‌شود.

در اینجا به برخی از آنها اشاره می‌کنیم…

افزودن ویژگی‌های جدید به سایت، بروزرسانی محتویات و تولید محتوای جدید، سرعت و امنیت سایت و تهیه نسخه پشتیبانی از هاست سایت از جمله خدمات اصلی است که یک پشتیبان سایت باید آنها را رعایت کند تا وب سایت شما فعال و در جایگاه خوبی باشد.